Katolický domov studujících

domov mládeže a školní jídelna

Ohlasy v médiích

Všechny recenze na Googlu Všechny recenze na seznamu - firmy.cz


V záznamu ze živého vysílání v rádiu Proglas ve studiu Kristián Katolický domov studujících se dozvíte, co vše KDS studentkám nabízí a jak se jim u nás žije. Skupina našich studentek si zkusila, jaké to je být v opravdickém rádiu.


V reportáži na Rádiu Wave Puberta pod dohledem jeptišek můžete slyšet, jak to na KDS funguje z pohledu studentek i pedagogů.


Dokument na České televizi Zasvěcení ukazuje, jak dnes žijí dominikánky, třeba právě na ulici Černá, kde působí v KDS. (od cca 17. minuty)


Článek v novinách Katolický týdeník Když je vychovatelka nejbližším člověkem popisuje, jak se žije děvčatům v KDS.


Ohlasy studentek


Bydlení na intru můžu každému jen doporučit. Je to místo, které je pro mě čtvrtým rokem klidným a milým přístavem, oázou v pulzující a hektické Praze. Místo, kde si moje chuťové buňky i hladový žaludek přijdou na své, místo, kde jsem našla přátele a kde se stále učím, jak dobře vycházet s lidmi. Místo, které mě naučilo chovat se více samostatně, zodpovědně a ohleduplně. Místo, kde jsem poprvé v životě mluvila s řeholní sestřičkou a kde mám každý měsíc možnost buď jít nebo nejít na studentskou mši svatou. Místo, které mě leckdy hodí do lepší nálady, pomůže vyřešit zdánlivě neřešitelné situace, díky wifi připojení:), nebo i jen tak pohladí po duši (třeba během prosince, kdy se celým domem nese adventně-vánoční atmosféra, za okny sněží a v kuchyni se v kroužku vaření učím plést vánočku).

Lucie Fryčová, studentka střední umělecké grafické školy, Mělník


V KDS bydlím už čtvrtým rokem. Je tu rodinné zázemí, útulné pokoje a příjemné prostředí. Lepší bydlení bych v Praze těžko hledala.

Iva Cabáková, studentka střední zdravotnické školy Alšovo nábřeží, Prachatice


Na tomto intru bydlím druhým rokem, a moc se mi tady líbí. Je tady spousta aktivit, které můžeme spolu s ostatními studentkami dělat. Hrajeme tady hry a soutěžíme v různých sportech nebo znalostech, dokonce i v uklízení. Také když máme problémy s učením, tak jsou tady super spolubydlící a vychovatelky, které nám rády pomůžou a je to často zábavnou formou. Pokoje jsou tady dostatečně velké, takže máme prostoru víc než dost, a to i na blbosti. Také vychovatelky jsou moc hodné a problémy řeší s klidem. Co je další výhodou tohoto intru? Všude je blízko, ať už chcete kamkoli. Na tomto intru se mi opravdu moc líbí a je tady velká legrace a hlavně spoustu super lidí, a to nejlepší nakonec, moc dobře tady vaří.

Lenka Malinová, studentka Masarykovy střední školy chemické, Brandýs nad Labem


V KDS bydlím již šestým rokem. Jsem tu velice spokojená. Můžeme využívat počítačů s připojením na internet. Dále je pro nás otevřená posilovna a kopírovací koutek, který zdejší studentky určitě ocení. Nesmím také zapomenout na stravování. Denně nám naše kuchařky připravují snídani, teplý oběd a večeři. I přes občasné plnění povinností a dbání na úklid, je to levné ubytování v centru Prahy pro studentky SŠ, nabízející kvalitní jednání a především oporu sester dominikánek, který tento dům společně s námi obývají.

Kamila Novotná, studentka konzervatoře, Opočno


Celou galerii naleznete zde.